Obstaclerunning is een tak van sport die zich kenmerkt door samenwerking. Daar waar de ‘normale’ hardloper zich vooral richt op de eigen prestatie, ligt de nadruk bij de Obstacle Runs op het samen trotseren van hindernissen. De foto hier boven is genomen tijdens Mudmasters, editie september 2014. De man met het groene shirt ben ik, Arjan. De mannen links en rechts hebben me dan zojuist geholpen om de hindernis met de naam ‘great walls’ te nemen.
Even voorstellen
Tijdens de Marathon editie van Mud Masters, aankomende september, zal samenwerken net zo belangrijk zijn. Ik ga de 42,195 km en tientallen obstakels samen met Jurre en Remco trotseren. In de volgende artikelen vertel ik je meer over onze uitrusting, voeding en ons trainingsprogramma. Dat later eerst even voorstellen.

Jurre – 29 jaar – hardlopen/zwemmen/fitness/obstaclerunning
Jurre is de benjamin van het stel. Zoals je op de foto kunt zien is hij gek op modder en gekke bekken trekken. Jurre heeft al veel verschillende obstacleruns van 18 km gelopen en is daarmee gelijk de meest ervaren obstaclerunner van het stel. Een eerste poging op 7 maart 2015 om de Mud Master Marathon te volbrengen is door te beperkte training in verband met griep niet helemaal gelukt. Na bijna 30km moest hij helaas opgeven. Jurre is dus dubbel gemotiveerd om in september de finish te halen. Zijn recept voor wedstrijdfitheid: zwemmen, fitness op de sportschool en in zijn eigen fitnesshonk en hardlopen.
Remco – 35 jaar – hardlopen/fitness/obstaclerunning
Remco woonde in zijn ‘jonge’ jaren bijna in de sportschool. Daarnaast trok hij 3x per week zijn hardloopschoenen aan voor een rondje hardlopen. Na een aantal jaren van inactiveit heeft hij de smaak weer helemaal te pakken. De rommelkamer thuis is omgetoverd in een fitnesshol en zijn hardloopschoenen vinden dankzij een op maat gemaakt marathonschema weer de bospadden en het asfalt. Samen met Jurre en Arjan traint hij keihard voor die belangrijk dag in september. In aanloop naar die Marathon neemt hij onder meer deel aan de Breakoutrun (16km) en Venlostormt (21,8 km)
Arjan – 43 jaar – hardlopen/fitness/obstaclerunning
De oudste van het stel ben ik zelf; hoe ouder hoe gekker ! Met regelmaat (2 a 3 keer per week) hardlopen en fitness doe ik al ongeveer 10 jaar. Pas tegen het eind van 2013 kwam ik aanraking met de wondere wereld van obstaclerunning. De combinatie van hardlopen, fitness en samenwerkend de finish halen bleek een ware verslaving. Voor 2015 staan er reeds 10 hardloopwedstrijden ingepland, waaronder de Breakoutrun by night (16km) Stormloop (18km), Venlostormt (21,8km) en natuurlijk als ‘Grande Finale’ de Mud Master Marathon. Samen met Jurre en Remco ga ik keihard aan de bak om marathonfit te worden.
Volg ons onze strijd ’to become Marathonmen’ !
Remco – 35 jaar – hardlopen/fitness/obstaclerunning
Arjan – 43 jaar – hardlopen/fitness/obstaclerunning








Ik ga jullie zeker volgen en wens jullie een top voorbereiding toe!!!
Zet m op mannen
Hoi Suus! Bedankt voor je steun. Die zullen we nodig hebben 😉
Heel veel succes top
Dit is toch echt een verslaving,ben blij dat ikdaar geen last van heb!
Is het jaar wel lang genoeg om alles te lopen??
27 september doe ik voor de eerste keer mee en heb er zin in, Petje af voor de mensen die 42km doen.
Maar vraagje aan de ervaren Mud Masters, naast een bere conditie, hoe bereid je, je goed voor op zo’n evenement?
Hoi Annemiek,
bedankt voor je reactie.
De voorbereiding:
Ik zou er in ieder geval voor zorgen dat je paar keer ongeveer de afstand hebt gelopen die je tijdens MM gaat afleggen. Loop je de 12km Mud Master afstand dan is het verstandig als je 10km kunt afleggen (die laatste 2km loop je op karakter). Naast uithoudingsvermogen is ook kracht belangrijk. Goede oefeningen om je kracht te vergroten: pushups, pullups, buspees, squats en situps. Kijk eens op http://www.freeletics.com onder ‘workouts’ voor de uitvoering van deze en andere leuke oefeningen. Qua voeding, drinken en rust: zorg dat je in de laatste dagen voor de MM voldoende koolhydraten eet (pasta!) en iets meer water drinkt. Rust ook lekker uit in de dagen voor de race. Iets eerder naar bed dus 😉
Tijdens de race adviseer ik je een gelletje te nemen voor de nodige energie. Ik gebruik die van SIS (zie https://www.hardloop.net/sportgel-sis-review/ )
Voor een kledingadvies verwijs ik je naar : https://www.hardloop.net/obstacle-run-kledingadvies/
Veel succes gewenst en geniet ervan !!